2000

To był rok, gdy po raz pierwszy zaczęliśmy pracować jako wychowawcy kolonijni na obozach. W ciągu lata współorganizowaliśmy około 10 obozów dla dzieci i młodzieży. Przez nasze ręce przewijało w ciągu samego lata ponad 1000 osób. W ciągu roku na różnych zjazdach, zimowiskach i szkoleniach, pracowaliśmy z niezliczoną liczbą młodych ludzi, którzy dzisiaj sami prowadzą własne obozy i przeróżne działania dla dzieci i młodzieży.

2012

Rozpoczęliśmy przygodę z edukacją, szukając alternatywnych i nowatorskich sposobów edukacji i wychowania. Staliśmy się tutorami rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Było to przełomowe wydarzenie dla powstania koncepcji BeOpen, ponieważ pomagając innym w otwieraniu się na rozwój sami odkrywaliśmy pokłady własnego potencjału i zasobów, które bez postawy otwarcia się, nie zostały by nigdy wydobyte. Staliśmy się ekspertami w dziedzinie tutoringu, wprowadzając go na początku do gimnazjum. Kierując systemem wdrażania go do całej szkoły, zarządzaliśmy zespołem około 20 tutorów, który w ciągu 1 roku szkolnego przeprowadzał ponad 400 procesów tutorskich w całej szkole.

2002

W tym roku zaczęła się prawdziwa praca na stanowisku kierowniczym i prawdziwe wyzwania związane z pracą wychowawczą i szkoleniami kadry. Zarządzaliśmy kadrą składającą się z ponad 30 osób i zaczęliśmy brać odpowiedzialność za program, organizację szkolenia oraz życie, rozwój i wychowanie około 200 dzieci na każdym obozie. Gdy policzymy, takich obozów kilka w ciągu lata, to robiła się praca na kilka etatów w jednym :)

2013

To był rok, który zaowocował próbą przełożenia koncepcji, założeń, istoty, metod i narzędzi tutoringowych dla tych najmniejszych. Założyliśmy Klub Malucha "Kuźnia Talentów". Przez rok czasu pracowaliśmy z maluchami wspierając w rozwoju nie tylko je ale również i rodziców. Te doświadczenia pokazały nam, że metody tutoringowe i coachingowe w edukacji sprawdzają się w każdym wieku i dają niesamowite możliwości wyciągania potencjału, jaki drzemie w każdym z nas niezależnie od wieku. Wspierając rodziców i dzieci, uczyliśmy ich stwarzania odpowiednich warunków i atmosfery, które w naturalny sposób przyczyniają się do wzrostu i rozwoju.

2007

Rozpoczęliśmy pracę z młodzieżą i studentami w branży muzycznej organizując warsztaty gospel w całym kraju. Szkoliliśmy kadrę składającą się z wolontariuszy i pracowników, która obsługiwała największe wydarzenia gospelowe, koncerty i warsztaty w Polsce na ponad 1000 osób. Weekendowe wydarzenia organizowane w całym kraju, przyciągały tysiące młodych ludzi, którzy pozostawiali nam doświadczenie pracy opartej na kontakcie, które owocowało bogaceniem umiejętności miękkich.

2014

To był rok wprowadzenia tutoringu do szkoły podstawowej czyli 6 klasy oraz podjęliśmy próby przymierzania się do wprowadzenia i pracowania metodą tutoringu w nauczaniu początkowym. Każdy rok przynosi coraz więcej doświadczeń, które budowały narodziny naszego pomysłu rozwojowego, projektu, który przybiera formę metody. BeOpen to sposób docierania do istoty naszego funkcjonowania, by poprzez integrację otwierać nasze ciało, duszę i ducha na nowe możliwości.

W tym roku staliśmy się również edukatorami Edukacji Domowej, która otworzyła nam szerokie horyzonty alternatywnych metod edukacyjno-wychowawczych.